انواع دیوار گابیون

ارسال شده در: مقالات | Blog | ۰

دیوار به شکل قفس

اگر قصد دارید این کار را خودتان انجام دهید، ابتدا باید تصمیم بگیرید دقیقا آن را برای چه کاری قرار است مورد استفاده قرار دهید. اگر برای یک دیوار کوچک و مستقل در باغ قرار است استفاده شود، جعبه هایی به شکل قفس را به عنوان بلوک و به صورت لایه ای بر روی هم قرار دهید.
یک دیوار مستقل به شیوه های مختلفی باز می شود که ممکن است مانند یک ساختمان ساخته شده از اسباب بازی لگو یا یک دیوار موجود در یک بازی قدیمی SEGA باشد

. اگر می خواهید از یک الگوی پله ای استفاده کنید، می توانید با چیزی در حدود شش فوت با طول و عرض بیست اینچ چندین لایه را از پایین تا بالا ایجاد کنید. شما می توانید آن را با یک لایه کوچکتر، در حدود ۳ فوت با بلوک های بیست اینچ در بیست اینچ و غیره پوشش دهید. به یاد داشته باشید که این فقط یک پیشنهاد برای شروع است. شما آزاد هستید که پافراتر گذاشته و از ابعاد دیگری استفاده کنید.

شما همچنین می توانید از فرم های استوانه ای یا دیوارهای حلقه ای استفاده کنید. با استفاده از جعبه های کوچک و قرار دادن آنها در بالای یکدیگر و پل زدن در بین آنها می توانید اشکال عجیب و غریب و غیر متعارفی ایجاد کنید که همانند مجسمه سازی علاوه بر زیبایی، اهداف اصلی شما را نیز ارضا کنند.

دیوار گابیون
دیوار گابیون

فونداسیون (پی)

حالا که قفس را برای قرار دادن سنگ ها آماده کرده اید، ممکن است به این فکر کنید که پا فراتر گذاشته و آن را پر کنید. اما قبل از رسیدن به این مرحله، باید مطمئن شوید که زمینی که قرار است گابون بر روی آن نصب شود مقاومت کافی برای تحمل بار ناشی از آن را دارد. برای مثال، پاسخ این سوال در مورد خاک رس منفی است. این به علت وزن قابل ملاحظه گابیون مستعد اعوجاج بوده و ممکن است دچار ریزش شود. برای رفع این مشکل خاک رس را با ماسه فشرده تا ارتفاع ۱۵۰ میلی متری جایگزین کنید.

اما در صورت داشتن یک فونداسیون بتنی، هیچ مشکلی نخواهید داشت و فقط کافی است زمین را تراز کنید. بنابراین، پس از حفاری از یک تراز استفاده کنید تا مطمئن شوید تمام جهات آن در یک تراز هستند.
اگر قرار است دیوار بر روی زمین چمنی نصب شود، باید آن را بردارید، زیرا چمن با گابیون در تضاد است و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار می دهد. با استفاده از یک لبه ۴ اینچی، که بافت دار بوده و با پودر پوشانده شده است، می توانید چمن را از گابیون دور نگه دارید. این کار را با جمع کردن علفهای هرز در اطراف لبه و تقویت آن با استفاده از کاشت درختانی مانند کاج انجام دهید تا آن را در جای خود مستقیم نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که لبه ها به خوبی محکم شده است و اگر زمین برای این روند به اندازه کافی محکم باشد، باید کمی بیشتر حفاری انجام دهید.
هنگامی که مرزهای چمن خود را تعریف کردید، می توانید به مرحله بعدی بروید.

سنگ ها

شما می توانید سنگ شکسته خریداری کرده یا با استفاده از چکش های مخصوص قطعه های بزرگ را به قطعه های کوچک در حدود پنج تا هشت اینچ و ضخامت چهار اینچ خرد کنید. ماسه سنگ برای نمای بیرونی دیوار، بهترین گزینه است، زیرا جلوه زیباتری داشته و در رنگ های متنوعی، از جمله صورتی و قرمز، زرد و قهوه ای، تا سفید و سیاه عرضه می شود. از قطعات صاف و ملایم در نمای جلو استفاده کنید. برای بخش های داخلی، از آجر و بلوک های بتوی شکسته استفاده کنید. آجر و بتن نیز ارزان تر هستند و می توانند باعث کاهش هزینه های شما شوند.

هنگامی که شما قفس را پر می کنید، متوجه خواهید شد که پرکرن آنها، به خصوص گوشه ها، کار پر زحمتی است. بنابراین، هنگامم پر کردن قفس، از قطعه با زاویه مستقیم استفاده نکنید. استفاده از آنها در گوشه ها گزینه بهتری است. همچنین، لایه لایه پیش بروید.
قطعات کوچکی که در بخش اصلی مورد استفاده قرار نمی گیرند، می توانند برای پر کردن فضاهای خالی استفاده شوند و همچنین می توانید از آنها برای نمای جلو بهره ببرید.
هنگامی که قفس را پر کردید، آنها را با یک لایه ورق گابیون ببندید و آنها را با اتصال مارپیچ چرخانده و بسته بندی کنید.

دیوار گابیون

طراحی ها

شما می توانید از طرح های مختلفی برای تاسیسات گابیون خود استفاده کنید. ایده های زیادی در این زمینه وجود دارد که شامل ساخت یک گابیون قوسی تا کوچک را شامل می شود. اما آزمایش های زیادی برای آنها وجود دارد. شما می توانید از گابیون برای ساخت گلدان، شومینه، دیوار آبشار، استخر، حمام و ساخت اتاق در فضای باز، صندلی های گابیونی، جداول و نیمکت و غیره استفاده کنید.

علاوه بر این، شما می توانید هم مش و هم سنگ را به هر صورت دلخواه رنگ آمیزی کنید و بدانید که جلوه آنها تنها محدود به ظاهر سنگی آنها نمی باشد. بسته به بودجه شما و محلی که در آن زندگی می کنید، گزینه های زیادی وجود دارد. شما می توانید سنگ های مختلف را برای ایجاد الگوهای دقیق برای ساخت گابیون، مورد استفاده قرار دهید. با افزودن خزه، گل و گیاه به گابیون، می توانید ظاهر خشن آن را تلطیف کنید و ظاهری طبیعی به آن ببخشید. تکه های تنه درخت گزینه دیگری است که شما می توانید به جای سنگ ها مورد استفاده قرار دهید.

اکنون که با دستورالعمل های ساخت آنها آشنا شدید، وقت آن است که کاغذ و مداد خود را آماده کرده و شروع به ایده پردازی و طراحی کنید. ساخت یک دیوار هرگز تا این حد سرگرم کننده نبوده است!

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها