چطور ویلا را لوکس طراحی کنیم؟

ارسال شده در: مقالات | Blog | ۰

شاید این سوال ها برایتان پیش بیاید. چطور ویلا را لوکس طراحی کنیم؟ باید به چه ویژگی هایی دقت کنیم؟ در ادامه ویژگی های یک ویلای لوکس را بررسی میکنیم.

گروچو مارکس بزرگ می گوید: “خوشبختی از چیزهای کوچک ساخته می شود: “یک قایق تفریحی، یک عمارت کوچک، کمی سرخوشی و ثروت …”. جدا از شوخی، ویلاهایی با ۱۵ اتاق و هزاران متر مربع یا با قیمت گزاف را لزوماً لوکس نمی دانیم.

لوکس بودن نه تنها به قیمت مرتبط است، بلکه به عناصری مرتبط است که آن ملک را در مقایسه با اکثر ملک های همان منطقه منحصر
به فرد می کند.

یک خانه لوکس با عواملی مشخص می شود که آن را خاص می کند. موقعیت مکانی عالی، مناظر خوب، نورپردازی، طراحی عالی، انتخاب مبلمان با کیفیت، طراحی معماری، امنیت، عناصر راحتی مانند استخر شنا و طراحی ایوان و حیاط زیبا.

مفهوم ویلای لوکس تحولی هم داشته است. طراحان مفهوم تجمل و لوکس را از چیزی که بیش از حد گران و منحصر به فرد برای میلیونرها تلقی می شود به یک انتظار ملموس تر تبدیل کرده‌اند. ویلای لاکچری‌ای که قبلاً برای ما غیرقابل دسترس به نظر می رسید، اکنون آنها را چیزی استانداردتر می بینیم زیرا می تواند در یک مجموعه با یک ورزشگاه و جکوزی و غیره باشد.

ما معتقدیم به همین دلیل خودنمایی جای خود را به معماری مینیمالیستی مانند طراحی ما می‌دهد. لوکس بودن ویلا را می توان به عنوان عناصر طراحی و انتخاب متریال خوب که یک خانه واقعی را برای صاحب خانه می سازد تعریف کرد.

اصطلاح “ویلاهای لوکس” در سال های اخیر به قدری گسترش یافته است که معنای آن ماهیت اصلی و انحصاری خود را از دست داده است تا جای خود را به مفاهیمی بدهد که اسراف و زیاده روی اغلب در کانون توجه قرار می گیرند.

ما با بوجود آمدن این انحراف، روشی آسان ایجاد کردیم تا الزاماتی که یک ویلای لوکس باید داشته باشد تا منحصر به فرد یا سطح بالا باشد را به شما بگوییم.

لوکیشن ویلای لوکس

اولین چیزی که یک خانه لوکس باید داشته باشد داشتن یک موقعیت ممتاز است، این برای ما شاید یکی از الزامات اصلی باشد. برای برخی ممکن است در وسط شهر و برای برخی دیگر در مکانی دورافتاده در طبیعت و حومه شهر باشد.

درواقع موقعیت مکانی بسیار مهم است، زیرا سرمایه‌گذاری کلانی برای اصلاحاََ ملکی با متریال مرغوب انجام شود، اگر در محله‌ای لوکس قرار نگیرد، هرگز خانه‌ای گران قیمت محسوب نمی‌شود.

امروزه موقعیت مکانی مهم ترین عاملی است که یک خانه لوکس را تعریف می کند. این املاک میتوان در بهترین مناطق شهر پیدا کرد. مانند مرکز شهر، بالا شهر و شهرک هایی که سرویس امنیتی ۲۴ ساعته دارند.

مصالح ساختمانی با کیفیت بالا

چطور ویلا را لوکس طراحی کنیم؟ یکی از مهم ترین عوامل، مصالح ساختمانی با کیفیت بالا است. یک ملک لوکس را باید با مصالح و تزئینات باکیفیت ساخت. در اینصورت خانه به اقامتگاهی منحصر به فرد و راحت تبدیل می‌شود که به تمام خدمات مجهز است.

جنبه های دیگری که ویلای شما را لاکچری میسازند عبارتند از: استفاده از چوب های خاص. سرامیک و سنگ مرمر با کیفیت. سرویس های بهداشتی و آشپزخانه هایی با طراحی منحصر به فرد. لوازم خانگی و تکنولوژی پیشرفته برای راحتی و مجهز کردن خانه به کلیه خدمات هستند. اما متریال گران قیمت به خودی خود یک طراحی عالی ایجاد نمی کنند، بلکه انتخاب و چیدمان همه موارد به درستی است که محیط شما را به به محیطی بدیع، دلپذیر، آرام و چشمگیر دست پیدا کنند.

حریم خصوصی ویلای شما

حریم خصوصی یکی از ویژگی هایی است که بیشتر مورد تقاضای خریداران است. یک ویلا در یک منطقه مسکونی باید ویژگی هایی را برای حریم خصوصی دارا باشد که حریم خصوصی مالکان را نسبت به همسایگان خود فراهم می کند.

خدمات مورد نیاز

چه خانه ای واقع در یک شهرک باشد و چه آپارتمان مستقل، هر دو باید از نظر خدمات دارای ویژگی های انحصاری باشند. در مورد آپارتمان ها، دربان ۲۴ ساعته ضروری است. سایر خدمات مانند یک سالن ورزش خصوصی، استخر شنا، سالن برگزاری مراسم و … جز نیاز های یک آپارتمان لاکچری یا ویلای لوکس هستند.

چیدمان داخلی ویلا

وقتی صحبت از تجمل به میان می‌آید، اندازه مهم نیست، اگرچه معمولاً با کاخ‌ها و خانه‌های هزاران متر مربع مرتبط است، حقیقت این است که ما آپارتمان‌های کوچک و سطح بالا نیز طراحی کرده‌ایم که دیدنی هستند.

در حالت ایده‌آل، هر اتاق خواب باید مجهز به حمام مستقل خود باشد و برای اتاق اصلی، یک اتاق رختکن و یک حمام مورد نیاز است. علاوه بر این، از آنجایی که صاحبان آنها معمولاً پرسنل خدماتی دارند، به اتاقی برای خدمه نیاز دارند.

ست مبلمان ویلایی muses

شما میتوانید از طریق صفحه‌ی تماس با ما یا شعب کنزی با پشتیبانی کنزی در تماس باشید تا شما را در طراحی ویلایتان راهنمایی کنیم

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها