بهترین مکان بر ای گذاشتن کباب پز

ارسال شده در: مقالات | Blog | ۰

یک راه عالی برای تحت تاثیر قرار دادن دوستان با استفاده از مهارت های آشپزی خود درست کردن کباب می باشد. استفاده از کباب پز یکی از روش هایی می باشد که لذت غذا خوردن با دوستان و خانواده را بسیار بیشتر می کند. اما جدای از نیاز به یک آشپز ماهر، کباب پز را باید در جای درست قرار داد.
محل قراردهی باربیکیو می تواند کیفیت و موفقیت آمیز بودن مهمانی را تحت تاثیر قرار دهد و در عین حال باید چند نکته ایمنی را در نظر داشت.
ترکیب آتش با مواد آتش زا، غذای داغ و افراد دیگر ( احتمالا نوشیدنی های الکلی) می تواند در صورت مراقب نبودن بسیار دردسرساز شود.

در ادامه ۵ نکته را می خوانیم که باید در هنگام قرار دادن کباب پز خود به یاد داشته باشید.

مواظب اطراف باشید

بهتر است به خاطر بسپارید که باربیکیو مانند یک آتش روباز است و به همین دلیل همیشه مواظب دور و بر باشید. به منظور حفظ ایمنی فاصله ای مناسب را میان منقل و خانه خود نگه دارید. از قرار دادن کباب پز در کنار در پشتی خانه پرهیز کنید، مخصوصا اگر بچه ها مشغول رفت و آمد به داخل خانه هستند.

منقل را همیشه بر روی یک سطح صاف و تمیز به دور از هر گونه مواد قابل اشتعال مانند جعبه یا لاشبرگ بگذارید. همین نکته برای درخت های دارای ارتفاع کم و پرچین نیز صادق است. اطمینان حاصل کنید که هیچ شاخه درختی در نزدیکی کباب پز وجود ندارد.

بهترین مکان بر ای گذاشتن کباب پز

کباب پز را در نقطه ای ایمن و قابل دیدن قرار دهید

در زمان تصمیم گیری در مورد مکان کباب پز در نظر گرفتن دید و زاویه های آن بسیار مهم می باشد. افراد داخل خانه باید قادر باشند کباب پز را به صورت کامل از طریق در و پنجره ها مشاهده کنند. مهم تر از هر چیزی داشتن یک آشپز خوب است. هر چه باشد، آشپز مهم ترین شخص روز مهمانی خواهد بود و بنابراین مهم است که آشپز را به تنهایی و در کنار یک دیوار به حال خود رها نکنیم.

مسیر وزش باد را بررسی کنید

بخشی از تجربه آشپزی در خارج از خانه به بوی دود و دم برمی گردد، اما باید در مورد دود آتش بسیار مواظب باشید و به همین خاطر باید متناسب با آن برنامه ریزی کنید. دود وارد مو، لباس، شش ها و چشم ها می شود و هر اندازه هم که بوی کبابی را دوست داشته باشیم، باز هم اجتناب کردن از استشمام آن بهترین کار ممکن است.
دود کبابی دارای مونواکسید کربن و مواد خطرناک دیگر می باشد. این مواد به دلیل سوختن روغن به وجود می آیند – خواه بر روی شعله باز باشد یا اینکه به دلیل ذغال چوب ایجاد شود.

بهترین مکان بر ای گذاشتن کباب پز

نور آفتاب و سایه

کباب پزها بیشتر از هر فصلی در تابستان و در هنگام تابش نور خورشید و گرم بودن هوا مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، هیچکس دوست ندارد زمانی که دمای هوا ۳۰ درجه است در کنار شعله آتش بایستد، بنابراین همیشه کباب پز خود را در سایه قرار دهید.

فاصله از خانه

اگرچه رعایت فاصله مناسب میان کباب پز و خانه بسیار مهم است، باز هم نباید فاصله زیادی را از خانه تا منقل طی کنید. معمولا بیشتر آماده سازی غذا در داخل خانه انجام می شود، بنابراین رفتن به سمت کباب پز مورد نیاز خواهد بود. اگر مکان کباب پز از آشپزخانه بسیار دور باشد، ممکن است در هنگام رفتن به داخل خانه برای آوردن سس کبابی همه استیک های خود را بسوزانید.

مشغول آشپزی شوید

قرار دادن کباب پز و باربیکیو برای برگزاری مهمانی چندان سخت نیست. تنها باید چند نکته ایمنی و عملی را به خاطر بسپارید. دفعه بعدی که می خواهید مکان کباب پز را تعیین کنید، این پنج نکته را به یاد داشته باشید تا تجربه آشپزی فوق العاده ای داشته باشید

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها