نگهداری و تمییزکاری مبلمان حصیری

ارسال شده در: مقالات | Blog | ۰

مبلمان حصیری زیبا و با شکوه

مبلمان حصیری فضای باز اغلب بادوام و مستحکم می باشند، اما در کل به کمی نگهداری و تمیز کردن نیاز دارند تا در بهترین حالت خود را داشته باشند. حصیرهای طبیعی و ترکیبی در صورت دور نگه داشته شدن از نور مستقیم آفتاب و شرایط مختلف آب و هوایی دوام بسیار بیشتری خواهند داشت. تمیز کردن هر کدام از آنها برای حفظ ظاهر می تواند بسیار کارآمد باشد، اما شیوه های تمیزکاری بسته به نوع طبیعی یا رزین متفاوت می باشد.

تمییز کردن مبلمان حصیری طبیعی

این نوع از مبلمان حصیری را با استفاده از یک برس به صورت مرتب تمیز کرده تا گرد و خاک آنها را دفع کنید. اگر شدت کثیفی زیاد باشد و تمیزکاری فایده ای ندارد، از مواد شوینده و آب گرم به همراه اسفنج یا یک مسواک کهنه استفاده کنید. با استفاده از اسفنج یا تکه پارچه کهنه آن را تمیز کنید. قبل از استفاده مجدد اجازه دهید تا مبلمان کاملا خشک شود.

هرگز بر روی مبلمان حصیری خیس تکیه ندهید، چرا که وارد کردن فشار به آن ممکن است باعث شل شدن شود. همچنین جلوگیری از خشک شدن آن می تواند باعث افزایش کپک شود.

 مبلمان حصیری
مبلمان حصیری

تمیز کردن مبلمان حصیری رزین

می توانید از همان شیوه ها برای مبلمان رزین نیز استفاده کنید، یعنی تمیز کردن گرد و خاک با استفاده از برس و شستن آن با استفاده از اسفنج و مسواک، صابون و آب. اما اگر حصیر رزین شما بسیار کثیف می شود یا در دوران کم کاری گرد و خاک زیادی را جذب می کند، این امکان را در اختیار دارید تا با استفاده از شلنگ آب آن را کاملا بشویید.

در صورت نیاز آن را با استفاده از شلنگ مبلمان حصیری را شستشو دهید و سپس با استفاده از یک برس نرم و آب صابونی تمیز کنید، سپس دوباره با شلنگ آن را زیر آب بگیرید. قبل از استفاده مجدد اجازه دهید مبلمان به صورت کامل خشک شود.

 

مبلمان حصیری

نگهداری از مبلمان حصیری

بهترین راه برای نگهداری از هردو مبلمان طبیعی و مبلمان حصیری این است که آنها را به صورت تمیز و خشک حفظ کنید. آنها را به صورت مرتب با استفاده از برس تمیز کرده تا گرد و خاک آنها را پاک کنید. نگهداری از حصیر باعث افزایش دوام آن خواهد شد، چرا که گرد و خاک به راحتی می تواند در شیارهای آن باقی مانده و در نهایت باعث خرابی و فرسایش شوند (در مورد مبلمان حصیرهای طبیعی).

 

مبلمان حصیری

اگرچه بیشتر مبلمان حصیری فضای باز برای گذاشتن در بیرون از خانه طراحی شده اند، اما در طول زمستان ممکن است کاملا خشک و در هوای گرم بسیار نرم تر شوند. در نتیجه، استفاده از مبلمان حصیری در آب و هوای بسیار سرد یا بسیار گرم احتمالا باعث فرسایش آنها خواهد شد.
همچنین، آب و هوای بسیار شرجی می تواند باعث به وجود آمدن کپک شود که در مبلمان حصیری طبیعی بسیار بیشتر است.

مبلمان های حصیری فضای باز در صورت نگه داشته شدن در زیر سقف  و همچنین دور بودن از نور مستقیم آفتاب دوام بیشتری داشته و رنگ خود را بهتر نگه خواهند داشت. علی رغم ادعای سازندگان، نور خورشید می تواند باعث آسیب رساندن به الیاف حصیر طبیعی شده و در نهایت به فرسایش و ترک ختم شود.

اگر با استفاده از سقف از مبلمان فضای باز خود محافظت نمی کنید، می توانید با جابجا کردن آنها به مکانی بهتر در طول آب و هوای بسیار گرم یا سرد عمر آنها را افزایش دهید.

در نهایت، بافت حصیر را گاهی اوقات بررسی کنید تا مطمئن شوید که محکم بوده و به دلیل استفاده از هم جدا نشده است. اگر بافت ها از هم جدا شده اند آنها را به جای خود بازگردانید.

زیباباترین و با کیفیت ترین مبلمان حصیری را از ما بخواهید.

از مبلمان حصیری و فضای باز کنزی دیدن کنید

ست مبلمان فضای باز 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها