انواع پنکه رطوبت ساز و مه پاش

ارسال شده در: مقالات | Blog | ۰

شش نوع مختلف از سیستم های رطوبت ساز وجود دارند ، سیستم های رطوبت ساز کم فشار، با فشار متوسط، سیستم های خطی پرفشار.
هر نوع از این سیستم ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند.

هر سه مورد رطوبت ساز ذکر شده در بالا از تکنیک بخار آب برای خنک کردن هوای محیط اطراف استفاده می کنند به طوری که در طول محیط منطقه قرار می گیرند. آب از طریق پمپ های ویژه طراحی شده برای اسپری قطرات آب به هوای اطراف منتقل می شود. این قطرات آب گرمای موجود در هوا را جذب کرده و تبخیر می شوند و به صورت بخار آب یا گاز وارد هوا می شوند. گرمای مورد استفاده برای تغییر آب از حالت مایع به گاز از اتمسفر حذف شده و در نتیجه هوا خنک می شود.

سیستم های پنکه رطوبت ساز بر اساس اصل فضای باز را خنک می کنند و بهترین عملکرد را زمانی دارند که با جریان همرفتی هوا یا به عبارت دیگر با هوای متحرک ترکیب می شوند. رطوبت اساسا هوا را خنک می کند و پنکه تاثیر خنکی را افزایش می دهد. برای درک این مفهوم، به اقیانوس فکر کنید که باد باعث انتقال آب تبخیرشده می شود که یکی از کارآمدترین سیستم های خنک کننده طبیعت است.

بزرگترین مزیت سیستم های خطی کم فشار این است که آنها بسیار ارزان بوده و به سادگی نصب می شوند. همه آنها فشار آب موجود را از شیر آب بدون نیاز به یک پمپ بخار ایجاد می کنند و شما لازم نیست که  وسیله ای دیگری برای این کار خریداری کنید.

سیستمهای خطی رطوبت ساز با فشار متوسط، در واقع همان ​​سیستم های کم فشار هستند که با یک پمپ تقویت کننده کوچک با قدرت ۱۲۰ تا ۱۶۰ psi همراه می شوند. قطره ها به طور موثر تبخیر می شوند و باعث می شوند رطوبت کمتری باقی بماند.

سیستم های خطی پرفشار در واقع بهترین هستند. آنها سیستم های هستند که اغلب ممکن است در رستوران های فضای باز و پارک های تفریحی دیده باشید. سیستم های رطوبت ساز پرفشار از پمپ هایی استفاده می کنند که از قدرت ۱۰۰۰ psi یا بیشتر برای ایجاد قطرات کوچک که تقریبا بلافاصله تبخیر می شوند، برخوردار است.

همانند سیستم های خطی کم فشار، یکی دیگر از مزایای پنکه های رطوبت ساز کم فشار این است که بسیار ارزان هستند اما آنها در مقایسه با سیستم های خطی کم فشار منطقه کوچکتری را پوشش می دهند.

برخلاف سیستم های خطی رطوبت ساز، پنکه های رطوبت ساز با فشار متوسط همان پنکه های کم فشار همراه با پمپ های تقویت کننده ​​نیستند. آنها پنکه هایی پر سرعت هستند که دارای قیمت پایین می باشند؛ پمپ با فشار متوسط ​​دارای فشار ۱۶۰ psi هستند که باعث بهبود کیفیت رطوبت در مقایسه با مدل های کم فشار می شوند.

سیستم های پنکه پرفشار بهترین خنک کننده های موجود در فضای باز هستند . آنها قطعا مؤثرتر از سیستم های خطی پرفشار هستند. پنکه های مه پاش پرفشار دارای پمپ هایی هستند که فشار ۱۰۰۰ psi را ایجاد می کنند که باعث ایجاد قطرات کوچکی می شوند که تقریبا بلافاصله تبخیر می شوند. پنکه های پرسرعت یک حرکت قابل توجه در هوا ایجاد می کنند تا هوای خنک را در یک منطقه بزرگ پخش کنند.

گرمای شدید تابستان اغلب می تواند برگزاری رویدادها در فضای باز را با مشکل مواجه کند و به همین دلیل نصب سیستم خنک کننده بسیار ارزشمند است. سیستم های خنک کننده همچنین باعث صرفه جویی قابل توجهی در انرژی می شوند. این اقلام به طور موثر توسط صنایع مختلف در سراسر جهان استفاده می شوند.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها