نورپردازی فضای باز

ارسال شده در: مقالات | Blog | ۰

لذت بردن از فضای باز و ویلای شما نباید بعد از غروب خورشید متوقف شود. راه‌های بسیار خوبی برای نورپردازی فضای باز وجود دارد. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم می‌دهیم که چگونه فضای بیرونی خود را نورانی کنید تا نه تنها کاربردی، بلکه گرم و جذاب باشد.

نورپردازی فضای باز یکی از مهم ترین مسائل برای ویلا و باغ شماست. در این مقاله درمورد چطور فضای باز خود را نورپردازی کنیم توضیح میدهیم

نکات مهم نورپردازی فضای باز

وقتی نوبت به نورپردازی فضای باز شما می‌رسد، باید به چهار چیز توجه کنید: ایمنی ، زیبایی محیط، سرگرمی و امنیت فضای شما.

۱.ایمنی

برای ایمن‌تر کردن فضای بیرونی خود در شب، در هر جایی که افراد در حال پیاده‌روی هستند، چراغ هایی نصب کنید، مانند مسیرها، راهرو ها، پله‌ ها و سکو‌ ها. از چراغ ها برای علامت گذاری لبه ها با دید کافی استفاده کنید. همچنین فاصله گذاری بین آنها باعث ایجاد سایه هایی می شود که به دیدن پله ها و ناهمواری ها کمک می‌کند

چراغ‌ها و بولاردها ۱برای مسیرها و راه‌ ها عالی هستند. نورافکن ها نیز گزینه خوبی در بالای ورودی ها هستند. و چراغ هایی وجود دارد که به طور خاص برای پله ها و سکو ها طراحی شده اند. از نور ملایم تر را برای جای روشن استفاده کنید زیرا تابش خیره کننده می تواند به اندازه تاریکی کور کننده باشد.

۲.زیبایی محیط ویلایی

نورپردازی مناسب در فضای بیرونی شما می تواند به معنای تفاوت بین جایی که از آن لذت می برید یا فضای تاریکی که از آن دوری می کنید باشد. شما می‌توانید از نورافکن‌ها برای برجسته کردن ویژگی‌های طراحی خاص و نورهای چشمگیر برای نشان دادن گیاهان استفاده کنید.

نورپردازی فستونی ۲آویزان یک راه عالی برای ایجاد یک درخشش کلی است که باعث صمیمیت و گرمای فضا خواهد بود. شما می توانید انواع سفید یا رنگی را در طیف وسیعی از طول ها و طرح ها انتخاب کنید. همچنین نوار های نور را در نظر داشته باشید، اینها می توانند درخشش پراکنده ای را در اطراف لبه های باغ یا آبنماها ایجاد کنند.

۳.سرگرمی فضای باز

شما میتوانید با نور مناسب، حال و هوای سرگرمی را به ویلا و فضای باز خود ببرید. برای این کار، نور های گرم و ملایم تر را در نظر بگیرید تا نورهای سیلابی سفید. چراغ‌های مهمانی پس‌زمینه‌ای جادویی ایجاد می‌کنند و بر روی طاق‌نماها یا آویزان بر درختان عالی به نظر می‌رسند. در حالی که چراغ‌های قابل حمل، فانوس‌ها و شمع هایی که با باتری کار می‌کنند در اطراف سالن‌های استراحت شگفت‌انگیز هستند.

۴.نورپردازی برای امنیت

نورپردازی در فضای باز همچنین می تواند به عنوان نورپردازی امنیتی چند کار را انجام دهد. بهتر از در کنار تمام موارد بالا از چراغ های با سنسور حرکتی استفاده کنید تا به امنیت محیط‌ فضای باز ویلای شما افزوده شود.

فضای باز خود را نورپردازی کنید!

انتخاب نور مناسب، محیط بیرونی شما را به همان اندازه فضای داخلی شما جذاب می کند. این می تواند احساس شما را نسبت به فضای خود و نحوه استفاده از آن کاملاً تغییر دهد.

  1. bollard lighting ↩︎
  2. ریسه (festoon lighting) ↩︎
5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها