۹ مزیت استفاده از چمن مصنوعی

ارسال شده در: مقالات | Blog | ۰

بسیاری از مردم برای حل مشکلات مربوط به چمن خود به استفاده از چمن مصنوعی روی آورده اند. در اغلب مواقع مزایای آنها به وضوح ارزش هزینه اولیه خرید آنها را دارند  به این دلیل که در وقت و هزینه تعمیر و نگهداری آنها صرفه جویی زیادی می شود. آنها می توانند شیوه زندگی آنها را بهبود بخشیده و همچنین تاثیر مثبت زیادی بر محیط زیست داشته باشند به طوریکه در مصرف آب و استفاده از مواد شیمیایی برای نگهداری آنها صرفه جویی زیادی می کنند.

۱. چمن مصنوعی و عدم نیاز به آب دادن

به طور معمول چمن واقعی نیاز به آبیاری منظم در صبح زود و اواخر شب دارد، اما چمن مصنوعی هرگز نیاز به آبیاری ندارد. تنها زمانی که چمن مصنوعی نیاز به آبیاری دارد هنگامی است که می خواهید آن را تمیز کنید، که به ندرت اتفاق می افتد. هنگام تمیز کاری، شما نیاز به نصب پره هایی دارید که با فشار آلودگی و گرد و خاک را از آن بزداید. به همین دلیل، کاهش محسوسی را بر روی قبوض آب خود احساس خواهید کرد.

۲. ایمن برای کودکان

از آنجایی که چمن های مصنوعی نیازی به هرس کردن علف های هرز، کود، سموم دفع آفات و یا بسیاری از مواد شیمیایی دیگر ندارند، برای بازی کردن کودکان کاملا ایمن هستند. به همین دلیل بسیاری از شهرها از چمن های مصنوعی به جای چمن طبیعی در فضاهای عمومی استفاده می کنند.

۳. عدم نیاز به چمن زنی

بسیاری از مردم به طور کامل از این کار سرباز می زنند اما این زمانی است که از چمن طبیعی استفاده کنید. به هنگام استفاده از چمن مصنوعی، به هیچ گونه چمن زنی نیاز نخواهید داشت. چمن پلاستیکی هرگز رشد نخواهد کرد، پس تمام وقت اضافی خود را با دوستان، خانواده و حیوانات خانگی خود صرف بازی کردن بر روی آن کنید.

۴. نیاز به نگهداری کم

اگرچه شما هرگز نیازی به چمن زنی نخواهید داشت، همچنان باید از چمن مصنوعی خود نگهداری کنید، اما این یک کار بسیار سبک است. شما می توانید مواد بزرگ را با استفاده از یک دمنده پاک کنید، در حالی که یک جاروی طبیعی می تواند مناطقی را که ترافیک بیشتری دارند را به راحتی تمیز کنند. تنها زمانی که به آب نیاز دارند، زمانی است که می خواهید گرد و غبار را از روی آنها بزدایید. اگر شما سگ ندارید، این ممکن است یک روش معمول برای تمیز کردن نباشد.

۵. سگ ها چمن مصنوعی را دوست دارند

شکی نیست که سگها دوست دارند در فضای باز بر روی چمن بازی کنند، اما گاهی اوقات تحمل آنها لبریز می شود و ممکن است آنها را بخورند. سگ ها به طور کلی چمن مصنوعی را نادیده می گیرند، و هر گونه گرد و غبار و آلودگی بر روی آن را می توانید تنها با آب و مواد شوینده ملایم تمیز کنید. مزیتی که سگ ها دارند، این است که دوستان چهار پا قادر نخواهند بود حفره ای را بر روی آنها ایجاد کنند و خاک و گل را به داخل خانه انتقال دهند.

۶. چمن مصنوعی همیشه ظاهر خوبی دارد

چمن مصنوعی می تواند تقریبا تمام شرایط آب و هوایی، گرم یا سرد را تحمل کند. در تمام این شرایط همچنان سبز باقی خواهند ماند و ظاهری مشابه چمن واقعی خواهند داشت. حتی مناطقی که ترافیک زیادی را تجربه می کنند، تنها به تلاش کمی برای حفظ و نگهداری نیاز دارند.

مزایا چمن مصنوعی

۷. عدم نیاز به کود و یا آفت کش ها

بر خلاف چمن طبیعی، چمن مصنوعی به هیچ گونه ماده شیمیائی برای سبز ماندن نیاز ندارد. از آنجا که مواد غذایی و یا منطقه مناسب زندگی برای آفت ها وجود ندارد، مشکلات مربوط به آفات عملا از بین رفته است. کمبود آفت کش ها و کودها همچنین برای محیط زیست مناسب است. علاوه بر این، شما صرفه جویی زیادی در هزینه های خود خواهید داشت.

۸. دوام چمن مصنوعی بالاتر است

هنگامی که چمن مصنوعی شما با موفقیت نصب می شود، می توانید فرایندهای خسته کننده تعمیر و نگهداری را به کلی فراموش کنید. آنها به مدت چند سال می توانند در برابر سایش و فرسایش مقاومت کنند.
مواد مورد استفاده در ساخت آنها به گونه ای است که در برابر ترافیک، شرایط اقلیمی و تغییرات آب و هوایی مقاومت کنند. آنها حتی به دلیل تابش اشعه ماوراء بنفش رنگ خود را از دست نمی دهند ، فیبرهای موجود در چمن مصنوعی به راحتی در برابر آنها مقاومت می کنند.

۹. هرگز با علف های هرز مواجه نخواهید شد

این یکی از بزرگترین مشکلات مرتبط با چمن طبیعی است. انواع بسیاری از علف های هرز وجود دارند که وارد چمن طبیعی می شوند و کنترل رشد علف های هرز واقعا یک کار طاقت فرسا است.

این کار به زمان و پول بسیار زیادی نیاز دارد، اما به هنگام استفاده از چمن مصنوعی علف های هرز مشکل ساز نخواهند بود. شما ممکن است همچنان با آنها به ندرت روبرو شوید، اما آنها در چمن های مصنوعی خیلی رایج نیستند.

برای خرید و سفارش چمن مصنوعی از محصولات معتبر کنزی کلیک کنید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها